مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
معرفی سازمان و اداره خوسف
     

 

سازمان ثبت احوال کشور :

در حال حاضر به صورت سازمانی باشخصیت حقوقی مستقل می باشد که ازلحاظ اداری , مالی ، اجرائی، وظایف ومسئولیتهایی که به عهده دارد بر این استقلال متکی است سازمان مذکور تابع وزارت کشور است و یک سازمان متمرکز محسوب می شود کلیه ادارات ثبت احوال تابع اداره مرکزی بوده و ملزم به رعایت و اعمال قوانین و آئین نامه های مصوب در سطح کل کشور می باشند.

 

تاریخچه ثبت احوال:

در تاریخ اول (مهر) 1297 بنا به تصویب هئیت دولت ,اداره سجل احوال در وزارت کشور تاسیس شدو از آن تاریخ , اولین باردر شهر تهران مامورین شهرداری با تنظیم اسناد و توزیع شناسنامه بین مردم مبادرت به ثبت وقایع چهارگانه در دفاتر مربوط کردند قانون مصوب24 خرداد 1304 نیز مقرر نمود ازتاریخ تاسیس اداره ثبت احوال در هر منطقه تمام اتباع ایران باید شناسنامه بگیرند وبه دنبال آن وزارت کشور اداراتی بنام اداره سجل احوال درشهرستانها دایر و شروع به صدور شناسنامه و ثبت وقایع مزبور نمود براساس قانون مصوب خرداد 1307 اداره کل آمارو ثبت احوال بنام اداره کل احصائیه و سجل احوال تابع وزارت کشور تاسیس و مستقلاًشروع بکار نمود بعد از آن نیز در تاریخ 1319 قانون و آئین نامه تهیه و تدوین و پس از سیر مراحل قانونی به ثبت احوال ابلاغ و با عنوان اداره کل آمار و ثبت احوال تغییرنام یافت. در تیر ماه سال 1355 قانون سازمان ثبت احوال کشور به تصویب رسید و فعالیتها و شرح وظایف این سازمان در شکلی نوین آغاز و در سال 1363 توسط مجلس شورای اسلامی اصلاحاتی در پاره ای از موارد قانون مذکور به عمل آمد.


تاریخچه اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی :

اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی در 25 شهریور ماه 1383 در  شهرستان بیرجند مرکز استان تاسیس و راه اندازی گردید. همانطور که مستحضریدپوشش ثبت وقایع حیاتی، ارائه آمار و گزارشات جمعیتی، صدور کارت شناسایی ملی، صدور شناسنامه ها بصورت مکانیزه، ایجاد زیر ساخت و صدور کارت هوشمند ملی از اهم وظایف و فعالیتهای ثبت احوال بوده است.

هم اکنون تعداد 11اداره در شهرستانهای بیرجند،قاینات،درمیان،نهبندان،سربیشه،سرایان،فردوس، بشرویه، زیرکوه، خوسف و طبس و 1 اداره در بخش دستگردان  و چهار نمایندگی فعال در بخشهای نیمبلوک و دیهوک زهان و مود مستقر می باشد و درسایر مراکز بخشها که فاقد نمایندگی می باشد  هفته ای دو روز توسط همکاران در مراکز بخش ها خدمت رسانی به مردم انجام می گیرد.

 

 

اداره ثبت احوال خوسف:

 

 


آدرسخوسف - بلوار امام خمینی نرسیده به میدان امام خمینی
کدپستی9735137481  : 
تلفنهای تماس :   056-32473336
  سرپرست
اداره : زهرا قاسمی تنگل علیا

آخرین بروز رسانی : 1396/02/24 03:15:19  تعداد مشاهده : 2083  نویسنده / ویرایشگر : h.m

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS