مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان خوسف      

سه شنبه مورخ 19/8/1398 دومین جلسه شورای ثبت احوال شهرستان خوسف در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان به ریاست شخص فرماندار آقای شفیعی و دبیری رئیس ثبت احوال خوسف، خانم قاسمی برگزار شد..

در این جلسه خانم زهرا قاسمی ضمن خوش آمدگوئی به حضار که تعدادی از مدیران شهرستان خوسف بودند .به ارائه آمار از عملکرد اداره ثبت احوال خوسف و وقایع چهارگانه شهرستان پرداخت. که در پایان به تفصیل بیان خواهد شد.

سپس فرماندار محترم ضمن تشکر از زحمات کارکنان ثبت احوال خوسف جهت ارائه خدمات زیر بنایی به مردم و انجام خدمات حضوری و طرح دهگردشی خانه به خانه برای رفاه حال مردم خصوصا اشخاص ناتوان ؛ ادارات آموزش و پرورش ، کمیته امداد امام خمینی ، بانک ها و سایر دستگاه های دولتی را جهت پیشبرد طرح اخذ کارت هوشمند ملی به همکاری بیشتر با ثبت احوال توصیه نمود.

 

 

 

 

خانم قاسمی، اظهار داشت: در هشت ماهه نخست امسال، تعداد 197 واقعه ولادت ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.

 

رئیس ثبت و احوال شهرستان خوسف گفت: تعداد ولادت شهری 77 واقعه و روستایی 120 ولادت بوده است که 98 واقعه ولادت پسر و 99 واقعه مربوط به نوزدان دختر بوده است.

 

قاسمی بیان کرد: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در این مدت 9.9 درصد است یعنی در مقابل هر 10 واقعه ولادت دختر، حدود 10 واقعه ولادت پسر داشته ایم.

 

وی افزود: در هشت ماهه سال جاری تعداد 189 مورد تک زایی و چهار مورد دو قلو زایی در شهرستان ثبت شده است.

 

رئیس ثبت و احوال شهرستان خوسف ادامه داد: در هشت ماهه سال جاری بیشترین میزان فرزندآوری در گروه سنی مادران 30 تا 34 سال با رقم 28.4 درصد یعنی 56 مورد بوده و بعد از آن در گروه سنی مادران 25 تا 29 سلاله یعنی 52 مورد ولادت ثبت شده است.

 

قاسمی ادامه داد: 91.4 درصد یعنی 180 مورد از ولادت های ثبت شده توسط پدر نوزادان اعلام شده که مستند آن ثبت بیمارستان بوده است و مابقی مربوط به اعلام کننده های سایر مراجع بوده است.

 

وی گفت: درصد ثبت وقایع ولادت توسط اداره ثبت و احوال خوسف در مهلت قانونی برابر 100 درصد بوده که حدود 0.4 درصد بالاتر از میانگین استانی است.

 

وی بیان کرد: تعداد 52 واقعه فوت در هشت ماهه نخست سال ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17.5 درصد کاهش داشته است، تعداد فوت شده در هشت ماهه سال گذشته بالغ بر 63 مورد بوده است.

 

قاسمی گفت: تعداد وفات شهری برابر با 13 واقعه و تعداد وفات روستایی برابر با 39 رویداد بوده است و تعداد 29 واقعه فوت مربوط به مردان و 23 واقعه فوت مربوط به زنان است.

 

رئیس ثبت و احوال خوسف ادامه داد: در مقابل هر 10 فوت ثبت شده زنان، حدودا تعداد 13 مورد فوت مردان به ثبت رسیده است.

 

قاسمی با بیان اینکه در هشت ماهه نخست سال جاری 86.5 درصد یعنی 45 مورد از کل فوت های ثبت شده شهرستان استناد سایر مرجع قانونی بوده است که در این مدت بیشترین فوت ثبت شده مربوط به گروه سنی 75 سال بوده است؛ با 36 واقعه که حدود 69.2 درصد از کل فوت های ثبت شده را به خود اختصاص داده است.

 

وی بیان کرد: میانگین سن فوت شدگان شهرستان 76.8 سال است که برای مردان 74.2 سال و زنان 80 سال بوده است.

 

رئیس ثبت و احول خوسف افزود: دلیل فوت 50 درصد یعنی 26 نفر از افرادی که در شهرستان خوسف فوتشان به ثبت رسیده علائم بد حیاتی اعلام شده و پس از آن بیماری های قلبی و عروقی با 17.3 درصد یعنی 9 نفر بیشترین سهم را در میان دیگر علت های فوت دارا است.

 

قاسمی گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری نرخ ثبت واقعه فوت در منطقه 2.7 واقعه به ازای هر هزار نفر جمعیت است.

 

وی بیشترین نام های انتخاب شده در شهرستان خوسف را در گروه پسران امیر علی، امیر حسین، ابوالفضل، حسین و محمدرضا عنوان کرد و گفت: فاطمه، زینب، فاطمه زهرا و کوثر از فراوانی نام های انتخابی دختر در شهرستان خوسف است.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/09/20 -- 13:48:29
نویسنده : مرتضی محمدی
تعداد بازدید : 207

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS