مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
امضاء تفاهم نامه بین سازمان ثبت احوال کشور و جمعیت هلال احمر      

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، به منظور بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت سازمان ثبت احوال کشور تفاهم نامه ای بین این سازمان و جمعیت هلال احمر به امضاء رسید.

در این مراسم معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال با ابراز خرسندی از این موضوع گفت: سازمان ثبت احوال کشور یک ظرفیت عظیم اطلاعاتی مثل یک گنج که شامل اطلاعات هویتی بیش از 115 میلیون ایرانی اعم از زنده و درگذشته از سال 1297 تا به امروز در خود دارد که مرتب در حال به روز رسانی است.

حمید درخشان نیا اظهار کرد: سازمان ثبت احوال ظرفیت پاسخگویی به استعلام دستگاه هایی که به پایگاه اطلاعات جمعیت متصل هستند را دارد. این ظرفیت در ثانیه بیش از 6هزار استعلام است.

وی تصریح کرد: پایگاه اطلاعات جمعیت حاصل تلاش شبانه روزی تمام کارکنان ثبت احوال در سراسر کشور است و این اطلاعات در اختیار دستگاه هایی که با ثبت احوال تفاهم نامه دارند قرار می گیرد تا خدمت رسانی به مردم سریع تر و بهتر انجام شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور  افزود: بیش از 170 دستگاه، وزارتخانه و موسسه به این پایگاه متصل هستند و در بیش از 200 هزار نقطه کشور استعلام صورت می گیرد.

درخشان نیا گفت: ثبت احوال در سالهای اخیر توسعه زیادی داشته، از حالت دستی و سنتی خارج شده و به صورت الکترونیکی فعالیت می کند و با اتمام پروزه کارت هوشمند ملی، خدمات به مردم سریعتر، بهتر و متقن تر انجام خواهد شد. یکی از مبانی دولت الکترونیک ثبت احوال است.

وی تاکید کرد: استفاده از این اطلاعات بایستی با رعایت حقوق شهروندی صورت گیرد چراکه این اطلاعات امانت مردم در دست ما هستند و اگر زمانی سازمان برای دادن اطلاعات سختگیری می کند صرفا جهت حفظ حقوق مردم از نظر قانونی و شرافت کاری است و این تفاهم نامه ها تعهد و مسئولیت ما درقبال سازمان خدمت گیرنده را نشان می دهد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به سامانه ثبت تغییر نشانی گفت: این سامانه پر خیر و برکت است که اثراتش در هلال احمر بیشتر به چشم می خورد چراکه به عنوان مثال در بلایای طبیعی امداد رسانی به افراد نیازمند همان منطقه به راحتی انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: این سامانه به عدالت اجتماعی نزدیکتر است و خدمت رسانی به مردم بهتر خواهد شد.

در ابتدای مراسم نیز رئیس جمعیت هلال ‌احمر با بیان اینکه این تفاهم نامه باعث می شود خدمات بهتری داشته باشیم گفت: جمعیت هلال احمر وظایف زیادی دارد که غیر از امداد و نجات در سایر زمینه ها نیز فعالیت دارد.

علی اصغر پیوندی در ادامه توضیحاتی در خصوص سازمان متبوع خود ارائه داد و گفت: اساس کار جمعیت هلال احمر، داوطلبانه است و ما برای شناسایی و ساماندهی آنها نیازمند خدمات ثبت احوال هستیم.

وی تاکید کرد: سامانه اطلاعاتی ثبت احوال بسیار قدرتمند است و ما با امضاء این تفاهم نامه و گرفتن اطلاعات می توانیم خدمت و کمک رسانی بهتری به مردم داشته باشیم.

در پایان این نشست تفاهم نامه یاد شده فی ما بین دو دستگاه به منظور بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیکی هویت سازمان ثبت احوال به امضاء طرفین رسید


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/09/07 -- 08:55:08
نویسنده : مرتضی محمدی
تعداد بازدید : 182

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS