*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
سرپرست اداره کل ثبت احوال استان خبر داد : صدور شناسنامه رایگان برای نوزادان با نام های رضا و معصومه      

 


سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی از صدور شناسنامه ی رایگان برای نوزادانی که در روز ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) متولد شده باشند و نام های معصومه و رضا را انتخاب نمایند در سطح استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی ، علیرضامهرآور ، سرپرست اداره کل ثبت احوال استان ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت افزود :انتخاب نام های نیکو برگرفته از اسامی مذهبی و ملی همواره مورد تاکید سازمان ثبت احوال کشور بوده و استان خراسان جنوبی نیز در این مسیر گام برمی دارد.
وی از اهمیت ترویج فرهنگ صحیح نام گزینی در جامعه خبر داد و ابراز امیدواری کرد که اینگونه اقدامات فرهنگی در این راه موثر واقع شود
مهرآور همچنین به فراوانی نام های رضا و معصومه اشاره کرد و بیان داشت در استان خراسان جنوبی قریب به 15 هزار نفر نام رضا را برای فرزندان خود انتخاب نموده اند که این تعداد از ابتدای امسال 12 مورد بوده است.
وی همچنین ابراز داشت که بیش از 25 هزار نفر نیز نام مبارک معصومه را برای فرزندان خود برگزیده اند و از ابتدای امسال هم نام 16 دختر در استان به نام کریمه اهل بیت(س) مزین شده است.
گفتنی است در سه ماهه ابتدائی سال جاری 1978 دختر در استان به دنیا آمده که نام های فاطمه،فاطمه زهرا،حلما،زهرا و زینب دارای بیشترین فراوانی نام بوده اند.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/04/13 -- 08:15:52
نویسنده : مرتضی محمدی
تعداد بازدید : 143

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS