*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
بومی شدن ساخت بدنه کارت هوشمند ملی      

به دنبال امضاء قرارداد بین روسای سازمان ثبت احوال کشور و مدیرعامل چاپ خانه دولتی ایران، زین پس بدنه کارت هوشمند ملی در داخل از کشور ساخته می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل، محمد ناظمی اردکانی رییس سازمان ثبت احوال کشور در مراسم امضای قرارداد همکاری با چاپخانه دولتی ایران به منظور صدور بدنه کارت هوشمند ملی، افزود: صدور کارت هوشمند ملی تکلیف برنامه پنجم توسعه بود که در راستای اجرایی کردن این طرح، زیرساخت های کار کاملا فراهم شده است.

وی اظهار کرد: برای انجام این پروژه ملی، فاز مطالعاتی آن قریب به یکسال و سپس فاز اجرای پایلوت آن نیز در حدود یکسال به طول انجامید.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه نهایتا کارت هوشمند ملی در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی کاربردی شد گفت: از سال گذشته صدور کارت ملی قدیمی متوقف شد و برای افراد واجد شرایط کارت هوشمند ملی صادر می شود.

ناظمی اردکانی اظهار کرد:  تا امروز بدنه کارت از خارج از کشور تهیه می شد اما با امضاء این تفاهم نامه تا آخر امسال 17 میلیون بدنه کارت هوشمند ملی توسط شرکت چاپخانه دولتی ایران صادر خواهد شد.

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در راستای استفاده از تولیدات داخلی گفت: نسبت به تهیه بدنه کارت در داخل اقدام شده است به طوری که از ۲ سال پیش مذاکرات لازم انجام و امروز توانستیم با انعقاد این قرارداد همکاری، از ظرفیت های داخلی برای صدور کارت هوشمند ملی استفاده کنیم.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه تا پایان سال 20 میلیون کارت هوشمند ملی صادر می شود گفت: تعداد 17 میلیون آن توسط شرکت چاپخانه دولتی ایران تولید و 3 میلیون کارت نیز از قبل خریداری شده است.

ناظمی اردکانی با اشاره به مطلب فوق افزود: فراخوان ارائه کارت هوشمند ملی در اواخر 6 ماهه اول و یا شش ماهه دوم سالجاری انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه انعقاد قرارداد با چاپخانه ملی باعث کاهش ۳۰ درصدی هزینه و افزایش امنیت کارت خواهد شد تصریح کرد: بدنه کارت از این تاریخ به بعد در داخل صادر می شود فعلا امکان تولید تراشه یا حافظه کارت در داخل نیست و بایستی از خارج از کشور خریداری شود.

وی با اشاره به اینکه در سال آینده نیز ۳۰ میلیون کارت هوشمند ملی توسط این چاپخانه تولید خواهد شد، افزود: در مجموع بر اساس برآوردهای انجام شده ۶۰ میلیون ایرانی نیازمند دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تا پایان سال ۹۵ کارت هوشمند ملی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان ثبت احوال در مورد بودجه تولید کارت هوشمند ملی نیز، گفت: در لایحه بودجه ۹۴ اعتبار مورد نیاز صدور کارت هوشمند پیش بینی شده است و مشکلی از نظر تامین هزینه های آن وجود ندارد و به طور حتم در بودجه ۹۵ نیز اعتبار لازم تخصیص داده خواهد شد.

در ادامه مدیرعامل چاپخانه دولتی ایران گفت: از این به بعد بدنه کارت هوشمند ملی در کشور تولید می شود و شرکت چاپخانه دولتی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و تفاهمنامه منعقد شده، نسبت به تولید کارت هوشمند ملی اقدام خواهد کرد که این کار برای اولین بار در کشور انجام می‌شود


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1394/02/06 -- 07:34:56
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 503

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS