*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
امضاء الکترونیک در انحصار ثبت احوال      

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری گفت: کمتر شناخته شدن ثبت احوال در جامعه موجب شده است برخی ها حس کنند که می توانند جایگاه و وظایف ثبت احوال از جمله امضاء الکترونیک، آرشیو اسناد و احراز هویت را داشته و به خود نسبت دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در جلسه امضاء تفاهم نامه با رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری گفت: در راستای امضاء این تفاهم نامه تعداد نقاط متصل به پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به بالای 160 هزار نقطه خواهد رسید.

مهندس حمید پارسایی با بیان اینکه پایلوت استانهای خوزستان و قم به منظور حذف ارائه شناسنامه و کارت ملی در مراجعه به ادرات از اواخر سال آینده افتتاح شده است گفت: اجرایی و عملیاتی شدن این طرح در کل کشور مستلزم هماهنگی بین بخشی و تامین شرایط لازم است.

وی کاربردی شدن کدپستی و ثبت تغییر نشانی، ارتباطات سببی و نسبی را از راهبردهای دیگر سازمان ثبت احوال کشور در دولت الکترونیک عنوان کرد و گفت: محقق شدن این امر مستلزم کمک و همراهی نهاد ریاست جمهوری می باشد.

در ادامه عطاالله ملکی تبار رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری با تقدیر و تشکر فراوان از اقدامات ارزشمند سازمان ثبت احوال که منشاء خیر و برکت برای همه دستگاه ها و مردم بوده است گفت: در مکاتبات دولتی مدارکی که جابجا می شود امضاء الکترونیک وجود ندارد و رویکرد دولت استفاده از کارت هوشمند ملی برای امضاء دیجیتال است.

عطاالله ملکی تبار تاکید کرد: ثبت احوال با فعالیتهای خود در سالهای اخیرف لطفی عظیم به صنعت فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک، مردم، سازمانهای دولتی و شرکتهای تجاری کرده است.

وی گفت: امضاء الکترونیک، آرشیو اسناد هویتی، احراز هویت و امضاء الکترونیک از وظایف سازمان ثبت احوال است که از نظر قانون و فناوری های بکار گرفته شده بی نظیر، بی رقیب است که امیدواریم مبادی دیگر کشور نیز از این امکانات استفاده کنند.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1394/02/03 -- 13:04:28
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 444

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS