*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
قریب به 500 هزار ایرانی با نام، القاب و کنیه‌های امام محمدباقر(ع)      

مدیرکل روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور گفت: بر اساس داده‌های پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور تاکنون قریب به 500 هزار نفر با نام، القاب و کنیه‌های امام محمدباقر(ع)، امام پنجم شیعیان در این پایگاه به ثبت رسیده‌اند.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل، مهدی تدین اظهار کرد: نام باقر بیش از 68 هزار بار از فراوانترین القاب امام محمدباقر(ع) می‌باشد که در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این آمار نام‌های هادی برای حدود 309 هزار نفر، صابر برای بیش از 47 هزار نفر و شاکر نیز برای 4 هزار نفر از فراوانترین القاب امام پنجم شیعیان می‌باشد که به عنوان اسامی ایرانیان انتخاب و ثبت شده‌ است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور افزود: همچنین نام‌های باقرالعلوم و ابوجعفر از دیگر القاب و کنیه‌های امام محمدباقر(ع) است که در نامگذاری ایرانیان مورد استفاده قرار گرفته است.

شایان ذکر است، باقر در لغت به معنای شکافنده و شیر درنده است، باقر لقب پنجمین امام معصوم حضرت محمد بن علی بن الحسین (ع) است، که بخاطر نبوغ سرشار و توانایی او در علوم مختلف به باقر ملقب گشت، امام باقر (ع) در واقعه کربلا چهار ساله بود و تجارب فراوانی از حوادث روزگار ذخیره کرده، و با این پیشینه نهضت علمی فراگیر و همه جانبه‌ای را پایه گذاری نمود که امروز غنای علمی مکتب اسلام بخصوص تفکر شیعه ورهون زحمات آن امام همام است.

هرکس نام فرزندش را «باقر» بنهد و قصد او تبرک و توسل به فضائل و علوم باطنی اهل بیت (ع) باشد، خداوند متعال دریچه علوم غیبی را به روی او می‌گشاید و از هوش و زیرکی وافری بهره‌مند خواهد شد و از مرض نفاق و ریا و شرک خفی در امان خواهد بود و قلب او گنجینه احادیث و روایات اهل بیت (ع) در بزرگسالی می‌شود و هرگز دچار کهولت ذهن و پیری حافظه نخواهد شد.

                        اسم باقر کسی به فرزندش                     بنهد روز و شب دهد پندش

                        علم و تقوا بر او شود حاصل                    می‌کند در وار حق منزل

                        می‌چشد جانش از لب باقر                      چشمه‌ها بس بجوشدش وافر


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1394/02/01 -- 10:08:53
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 403

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS