*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
در رشد جمعیت، سادات پیشتازند      

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به رشد 1.4 جمعیتی ایران گفت: در کنار این رشد جمعیتی، شاهد رشد 2.5 درصدی سادات در کشور هستیم که در این میان بیشترین تراکم جمعیتی سادات نسبت به جمعیتشان به ترتیب مربوط به استان مازندران با 11 درصد، استان یزد با 10 درصد و استان های قم و کهکیلویه و بویراحمد نیز در رتبه سوم با 9درصد اختصاص دارد.

همزمان با شب ولادت پر خیر و برکت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، اجتماع بزرگ سادات فاطمی در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت در قم برگزار شد.

علی اکبر محزون مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت ثبت احوال کشور گزارشی از آمار اسامی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و سادات فاطمی در کشور ارائه داد.

وی با اشاره به برگزاری تجمع بزرگ سادات فاطمی به صورت همزمان در سراسر کشور گفت: افتخار ایرانیان اتصال با شجره پاک و مطهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بوده و همواره احترام خاصی برای سادات فاطمی قائل بودند.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: در حدود 35 درصد جمعیت سادات ایران در سنین 20 تا 40 سالگی هستند.

وی با بیان این که سازمان ثبت احوال آمادگی دارد برای کسانی که مستنداتی از سیادتشان دارند ولی در اسناد هویتیشان قید نشده، گفت: این  افراد می توانند با کمترین تشریفات قانونی اقدام به درج سیادت در اسناد هویتی خود نمایند.

محزون افزود: مجمع جهانی سادات در خصوص شناسایی سادات در داخل و خارج از کشور در حال مطالعه و بررسی است و سازمان ثبت احوال نیز در این امر همکاری و همراهی دارد.

وی به آمار اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در کشور اشاره کرد و گفت: تا کنون 13 میلیون 153 هزار نفر مزین به نام و القاب حضرت صدیقه کبری هستند که در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور به ثبت رسیده است و از این میان 4 میلیون نفر نام "فاطمه" و نزدیک به 3 میلیون نفر نیز به نام "زهرا" نامگذاری شده اند.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت ثبت احوال کشور افزود: در کل کشور نام "فاطمه" همچنان بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است که بالاترین درصد انتخاب نام و القاب حضرت فاطمه زهرا  سلام الله علیها به استان قم با 31.5 درصد اختصاص دارد. استان های یزد با 17 درصد و خراسان جنوبی با 16.5 درصد نیز در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وی در پایان افزود: سازمان ثبت احوال کشور از سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تا سالروز ولادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام برای افرادی که تمایل به تغییر نامشان به نام های مبارک "فاطمه"، "زهرا" و "علی" دارند، با کمترین تشریفات اداری این کار را انجام می دهد.


گروه خبری : سازمان
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1394/01/26 -- 08:45:48
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 403

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS