*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
همدلی دولت و ملت برای اجرای سیاست های کلی جمعیت      

برای بررسی دلایل کاهش تمایل جوانان به فرزندآوری باید این مساله را از دو نگاه خرد و کلان دید، زیرا افراد معمولا متوجه تاثیر کلان این آسیب نیستند، اما کارشناسان حوزه جمعیت نسبت به انقراض نسل و سقوط جمعیت در این مواقع هشدار می‌دهند. افزون بر این، این کم‌توجهی در سطح خرد نیز روی نهاد خانواده و تجدید نسل تاثیر منفی می‌گذارد.

این در حالی است که تمایل نداشتن به فرزندآوری با نگاه دینی و اقتدار ملی و اجتماعی جامعه نیز سنخیت ندارد، برای نمونه می توان به بخشی از تحولاتی که در حوزه خانواده در غرب اتفاق افتاده اشاره کرد و از آن درس گرفت، زیرا اگر ما در خلال فرآیند توسعه یافتگی فقط مصرف گرا بوده و از بار مسئولیت های اجتماعی مانند فرزندآوری شانه خالی کنیم، دچار آسیب خواهیم شد.
برای حل این مشکل در سطح خرد باید با اطلاع رسانی و ارتقای سطح دانش خانواده ها آنها را نسبت به سرنوشت جمعی و فردی آگاه کرد، زیرا در صورتی که خانواده ها به این مساله توجه نکنند در آینده حمایت بین نسلی از بین خواهد رفت و افراد در دوران سالمندی به نهادهای جامعه وابستگی شدید پیدا می کنند.
نکته اینجاست که زوج های جوان اکنون موانعی را بر سر راه خود می بینند که بخشی از آن به دست خود آنها و بخش دیگر به دست دولت حل می شود.
این در حالی است که باید تاکید کرد اجرای سیاست های جمعیتی دقیقا نیازمند همدلی و همزبانی دولت و مردم است، زیرا بخشی از سیاست های تشویقی حمایت های دولت و مجلس را می طلبد و بخشی نیز مانند آسان گرفتن ازدواج به خانواده ها مربوط می شود بنابراین در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نامیده اند باید امیدوار بود که با همکاری هر چه بیشتر دولت و ملت مشکلات این حوزه برطرف شود.


گروه خبری : سازمان
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1394/01/23 -- 08:02:38
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 524

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS