*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
افزایش 0.8 درصدی ثبت وفات در مهلت قانونی      

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ثبت وفات در مهلت قانونی از 96 درصد برنامه راهبردی به 96.8 درصد افزایش داشته است ، بنحوی که ثبت فوت در مهلت قانونی 0.8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر محسن کرمی در گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی به ارائه گزارش عملکرد این حوزه در سالجاری پرداخت و گفت: برگزاری پنجمین همایش مهندسی فرهنگ نام گزینی در دی ماه 1393 و هم اندیشی در استان ها و ادارات تابعه را از جمله اقدامات فرهنگی موثر و متناظر با فرهنگ دینی و ملی عنوان کرد که مورد تایید و تشویق شخصیتهای فرهنگی قرار گرفت.

 

وی بهره برداری از آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی را در 6 خدمت عمده (تعویض و صدور شناسنامه المثنی ، تغییر نام و نام خانوادگی ، هیات حل اختلاف و پاسخگوئی به استعلامات) و 1 خدمت جدید صدور گواهی فوت با تهیه و ابلاغ دستورالعمل مربوط را از جمله اقدامات دیگر این حوزه عنوان کرد.

معاون امور اسناد هویتی اظهار کرد: ایجاد و توسعه ایستگاه های خدمات شهروندی برای دریافت درخواست کارت هوشمند ملی در ادارات و بخش غیر دولتی به طوری که در پست 52  ایستگاه، در دفاتر پیشخوان 23  ایستگاه و ادارات ثبت احوال   542ایستگاه  راه اندازی شده است.

کرمی تصریح کرد: همچنین اسناد و گواهی ولادت و فوت اتباع خارجی با طراحی جدید و توزیع آنها بین استانها بهمراه ابلاغ دستورالعمل مصوب شورای عالی ثبت احوال به چاپ رسیده است.

وی با بیان اینکه تسهیل در ارائه خدمات به روز از طریق صدور شناسنامه در حداقل زمان از جمله اقدامات این حوزه در سالجاری بوده است گفت: استانهای  آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل ، چهار محال و بختیاری ، خراسان شمالی و جنوبی ، خوزستان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، قزوین ، قم ، کهگیلویه و بویر احمد ، گلستان ، مرکزی ، هرمزگان و همدان  جزء استانهایی هستند که شناسنامه را بین 1 تا 5 روز صادر می کنند.

کرمی در خصوص ایرانیان خارج از کشور نیز گفت: بهره برداری کامل از آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی بنحوی که هم اکنون تمامی درخواستهای واصله از خارج کشور در اداره کل ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال  انجام می شود و به ادارات محل صدور ارسال نمی گردد.

معاون امور اسناد هویتی، راه اندازی 103 دفتر ICT در روستاها و تدوین دستور العمل آن و همجنین توسعه دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال از 340 دفتر به 454 دفتر را از اقدامات سالجاری در بخش دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال بیان کرد.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1393/12/20 -- 18:50:09
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 312

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS