*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
قریب به 390 هزار نفر مزین به نام، القاب و کنیه های امام جعفر صادق (ع)      

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: قریب به 390 هزار ایرانی با نام، القاب و کنیه های امام ششم شیعیان امام جعفر صادی (ع) نامیده شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، مهدی تدین گفت: نام جعفر بیش از 208 هزار بار در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

وی افزود: اسامی صادق با فراوانی 144.444 بار و طاهر با فراوانی قریب به 34 هزار بار از پرطرفدارترین القاب این حضرت بزرگوار می باشد که هموظنان عزیز بر روی فرزندان خود نام نهاده اند.

 

شایان ذکر است، جعفر: در لغت به معنای رود و رودخانه است و نیز بمعنای جوی پرآب و جویبار آمده است همچنین «جعفر» نام ششمین امام معصوم ( ع) ملقب به « صادق » است . صادق صفت فاعلی از صدق است یعنی کسی که راستگو در علم و عمل است . اما در مورد امام ( ع) به دلیل ظهور کرامات و فضائل مخصوص استعمال می شودامام جعفر صادق ( ع) به دلیل فضای سیاسی و فرهنگی عصر خویش ، نهضت علمی پدرش را دنبال کرد و به تربیت شاگردان و فرهیختگان در علوم مختلف پرداخت . جوهر دیانت و حقیقت وحی نبوی را که در معرض خطر بود در تفکر شیعه تثبیت کرد و هویتی جاودانه به آن بخشید . و با گذشت روزگار اعماق و لایه های پنهان این حرکت عظیم الهی بر جهانیان آشکارتر می شود.

هر کس را نام « جعفر» باشد و با نیت پاک و خالص در ولایت امام صادق ( ع) سلوک کند به بحر بیکران معارف او متصل خواهد شد و همانند جویباری خروشان در طول عمر بابرکت خود می جوشد و
می خروشد و تشنگان معارف خود را سیراب می کند مخصوصا دستیابی به علم کیمیا در علوم غریبه تنها با سلوک باطنی و توسل به ولایت جعفری و طهارت قلبی مدام حاصل می شود و رمز ماندگاری این علوم حفظ اسرار دیگران و کتمان راز آن از نامحرمان است .

 

   کیمــیا داری که تبدیـلــش کنـی               ور که جوی خون بود نیلـــش کنـی

   این چنین میــتناگری ها کارتست              این چنــین اکسـیرها اســرار تسـت

   معنــی آن باشـد که بســتاند تـرا              بــی نیـــاز از نقــش گـرداند تــــرا

   معنـی آن نبود که کـور و کرکــند                مــرد را بر نقــش عاشــــق تـر کند


گروه خبری : سازمان
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1393/10/18 -- 19:09:27
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 455

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS