*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
نام افراد بایستی با ابعاد مختلفی پیوند خورد      

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: نام افراد باید با ابعاد مختلف انسانی از جمله ابعاد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، دینی و جغرافیایی پیوند بخورد، پدیده نام‌گزینی در تاریخ سیاسی ملت‌ها فراز و فرودهایی داشته است و در ایران قبل از اسلام نام‌گزینی به نوعی و پس از اسلام به نوعی دیگر بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، پنجمین همایش مهندسی نام گزینی با حضور رییس سازمان، معاونین، مدیران، جمع از کارکنان و شخصیتهای علمی، فرهنگی و سخنرانی حجت الاسلام تقوی رییس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و دکتر منصوری لاریجانی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

 

در این مراسم رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه مهندسی فرهنگ نام‌گزینی یکی از رویکردهای سازمان فرهنگی سازمان ثبت احوال کشور در سال‌های اخیر است تاکید کرد: مقوله نام‌گزینی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بایستی توجهی ویژه به این امر داشت.

دکتر محمد ناظمی اردکانی افزود: زیباترین اسماء، پرمفهوم‌ترین و عمیق‌ترین مفاهیم برای خداوند نهاده شده است که این کار در هر زبان و ادبیاتی جلوه خاص خود را پیدا می‌کند و انسان نیز به عنوان اشرف مخلوقات باید از نام مناسبی برخوردار باشد و تمامی فرهنگ‌ها با عمق و ابعادشان تلاش می‌کنند برای انسان بهترین نام را در نظر بگیرند.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع :
آخرین ویرایش : 1393/10/16 -- 17:07:46
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 411

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS