*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
صدور بیش از ۷ هزار کارت ملی هوشمند در خراسان جنوبی      

مدیر کل ثبت‌احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۶ هزار و ۷۲۲ نفر کارت اولی برای دریافت کارت ملی هوشمند در استان ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: همچنین ۷ هزار و ۴۵۸ کارت ملی هوشمند برای واجدان شرایط در استان صادر شد.

علی پورحسین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آخرین دستاورد ثبت احوال خراسان جنوبی ارائه کارت هوشمند ملی است که از مدتی قبل آغاز شده و جامعه هدف ما در این طرح اشخاص 15 سال هستند که در اصطلاح به آنها کارت اولی می‌گویند.

وی افزود: جامعه بعدی افرادی هستند که کارت ملی کنونی خود را گم کرده و یا تغییراتی مانند نام در آن صورت گرفته است.

مدیر کل ثبت‌احوال خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی 11 اداره و یک دفتر پیشخوان را به ایستگاه کارت ملی هوشمند مجهز کردیم و روال قانونی خود را پشت سر گذاشته است.

پورحسین با اشاره به آمار صدور کارت ملی هوشمند در 9 ماه امسال اظهار داشت: تعداد 6 هزار و 722 مورد کارت هوشمند ملی برای کارت اولی‌ها صادر شده که از این تعداد 386 مورد تغییر موقعیتی یا تغییر نام داشتند و یک مورد تعویض کارت ملی بود.

وی تصریح کرد: در 9 ماه امسال تعداد 8 هزار و 289 مورد درخواست کارت هوشمند ملی داشتند که برای 7 هزار و 458 مورد کارت صادر و6 هزار و 236 مورد کارت تحویل داده شده است.

پورحسین هزینه برای صدور کارت اولی‌های کارت ملی هوشمند را مبلغ 15 هزار تومان و برای افرادی که کارت آنها مفقود شده کارت 20 هزار تومان عنوان کرد.

مدیر کل ثبت‌احوال خراسان جنوبی با اشاره به کارکردهای کارت هوشمند ملی گفت: این کارت مانند تمام کارت‌های شناسایی دیگر نخستین وظیفه‌اش شناسایی است و در زمان ثبت نام اطلاعات صاحب کارت بر روی آن قرار داده می‌شود.

پورحسین افزود: از ابتدای آغاز طرح کارت هوشمند ملی در خراسان جنوبی تعداد 7 هزار و 428 نفر درخواست کارت هوشمند ملی داشتند که از این تعداد 6 هزار و 155 فقره کارت اولی، 343 فقره مربوط به تغییر مشخصات هویتی و تعداد 929 فقره باقی‌مانده به سایر افراد است.

وی تصریح کرد: از تعداد یاد شده 6 هزار و 386 فقره کارت صادر که 4 هزار و 908 فقره از این کارت‌ها به متقاضیان تحویل داده شده است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: کارت هوشمند ملی یه عنوان یک کلید ورود مناسب برای کاربردهایی مانند هدفمند کردن یارانه‌ها، سلامت الکترونیک، انتخابات، کارت اعتباری تلفن و سایر خدمات شهروندی با هماهنگی نهادهای مربوطه انجام می‌شود.

پور حسین با بیان اینکه ثبت‌احوال خراسان جنوبی به دلیل گستردگی وظایف قانونی وارائه خدمات یکی از پر مراجعه‌ترین سازمان‌های دولتی بوده، افزود: راه‌اندازی ایستگاه‌های کاری صدور کارت هوشمند ملی در تمامی ادارات ثبت احوال و اداره پست مرکز خراسان جنوبی و طرح صدور شناسنامه مکانیزه افراد بالای 15 سال از تیر ماه 1389 در استان خراسان جنوبی آغاز شده که از ابتدای اجرای طرح تا پایان آبان ماه امسال تعداد 100 هزار و482 فقره شناسنامه مکانیزه بالای 15 سال صادر شده است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: بیشترین شناسنامه‌های صادره مربوط به ادارت بیرجند با 44.34 درصد، طبس با 66.13 درصد و قاینات با 29.13 درصد است و در هشت ماه امسال تعداد 19 هزار و 377 فقره شناسنامه مکانیزه بالای 15 سال صادر شده است.

                            

 

بازتاب این جلسه در سایر خبرگزاریها

پورحسین خبر داد:
صدور بیش از 7 هزار کارت هوشمند ملی در خراسان جنوبی/ رشد 8 درصدی طلاق در استان (خبرگزاری شبستان)

در 9 ماه سال‌جاری صورت گرفت: صدور 7500 کارت هوشمند ملی در خراسان جنوبی(خبرگزاری فارس)

معاون ثبت‌احوال خراسان جنوبی:
۱۱ مرکز در خراسان جنوبی کارت ملی هوشمند صادر می‌کنند(خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی:
بیش از ۱۳ هزار نوزاد در خراسان جنوبی متولد شد(خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به صدور 7500 کارت هوشمند ملی در خراسان جنوبی، گفت: تمام کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال 94 اعتبار دارند.(خبرگزاری ایسنا)

طی ۹ ماه گذشته/
بیش از ۱۳ هزار کودک در خراسان جنوبی متولد شدند

ازدواج در خراسان جنوبی بیش از 2 درصد کاهش یافت (روزنامه بیرجند امروز)

تمام کارتهای ملی قدیمی تا پایان سال 94 اعتبار دارند.(روزنامه آوای بیرجند)


گروه خبری : اداره کل
منبع : اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
آخرین ویرایش : 1393/10/15 -- 21:39:08
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 491

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS