*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رونمایی از کاربرد کارت هوشمند ملی      

از کاربرد کارت هوشمند ملی در سامانه ثبت احوال کشور رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، در همایش ملی روز ثبت احوال که امروز در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری،مدیران و کارکنان سازمان ثبت‌احوال برگزار شد از کاربرد کارت هوشمند ملی در سامانه ثبت احوال  رونمایی شد.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت هوشمند ملی ابزاری برای شناخت هویت فرد در فضای مجازی است و دارای امضای الکترونیکی نیز می باشد.
حمید پارسایی افزود: در حال حاضر یک میلیون کارت هوشمند ملی تحویل مردم شده که پنج هزار از این کارت ها وارد شبکه ثبت احوال کشور شده است.

حمید پارسایی اظهار کرد: در حال حاضر استفاده از تلفن همراه برای کارهای بانکی متداول شده است. می‌توان کارت هوشمند ملی را روی تلفن همراه قرار داد و به کمک نرم افزار NFC کارهای بانکی را انجام داد. هویت فرد از طریق تراشه موجود در کارت هوشمند ملی احراز می‌شود.

وی با بیان اینکه کارت هوشمند ملی به تصدیق هویت در فضای مجازی کمک می‌کند، گفت: مخاطبان شبکه‌های اطلاعاتی دستگاه‌ها توسط این کارت شناسایی می‌شوند و سپس به فرد خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به تفاوت‌های کارت شناسایی ملی و کارت هوشمند ملی اظهارکرد: کارت شناسایی ملی موجب احراز هویت در فضای واقعی می‌شد، اما کارت ملی هوشمند این کار را در فضای مجازی نیز انجام می‌دهد.

ویژگی خاص این کارت در تراشه روی آن است که هویت فرد را در فضای مجازی تصدیق می‌کند. کارت ملی هوشمند اولین وسیله‌ای است که در کشور این کار را انجام می‌دهد و حاوی امضای الکترونیک فرد نیز است.

معاون فناوری و اطلاعات سازمان ثبت احوال در ادامه گفت: کاربر تعریف شده می‌تواند از طریق کارت هوشمند ملی به پایگاه ثبت احوال و پایگاه‌های دیگری مانند سلامت و ناجا در طول شبانه روز متصل شود. تا کنون نام کاربری و رمز عبور قابل انتقال به فرد دیگر بود ولی با استفاده از کارت هوشمند ملی تنها فرد دارنده کارت می‌تواند از نام کاربری و رمز عبور استفاده کند


گروه خبری : سازمان
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1393/10/11 -- 08:57:48
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 428

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS