*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پنجمین همایش مهندسی فرهنگ نام و نام گزینی برگزار می شود      

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت : بمناسبت هفته وحدت مقارن با میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی( ص) همایش مهندسی نام و نام گزینی در تهران و مراکز استانها و شهرستانها بر گزار می شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل ،دکتر محسن کرمی، مشارکت مردم در فرآیند گزینش نامهای اصلح ، استفاده از تجربیات و دیدگاه‌های صاحب‌نظران و اساتید دانشگاهی را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش جهت بررسی چالشهای موجود عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه آشنایی با نحوه انتخاب نام‌های مناسب برای فرزندان از دیگر اهداف این همایش است گفت: تکوین شخصیت ، جامعه پذیری ، تعامل با جامعه، فعالتر شدن حضور افراد و توجه به شان و کرامت انسانی از آثار انتخاب نام نیکو برای نوزادان است.

کرمی محورهای پژوهش، تحقیقات و مقالات ارائه شده به این همایش را به شرح زیر اعلام کرد:

فرهنگ سازی انتخاب نام های نیکو رویکردهای جدید در انتخاب نام نام های خارجی کدامند و سایر سازوکارهای تعیین نام های خارجی چیست ؟ قومیت های ایرانی و نامگذاری نقش فرهنگ اسلامی در نامگذاری ایرانیان تأثیر اسطوره ها ( مذهبی ملی) در نامگذاری ایرانیان تحلیل تاریخی نامگذاری ایرانیان حقوق کودک و انتخاب نام هویت و انتخاب نام نام و همبستگی اجتماعی معنای ذهنی واژه ها و تأثیر آن بر نامگذاری ایرانیان فلسفه نام گذاری و آئین های نامگذاری در ایران .

همچنین این همایش با حضور شخصیتهای علمی و فرهنگی و سخنرانی حجت الاسلام تقوی رییس سیاست گذاری ائمه جمعه و دکتر منصوری لاریجاری برگزار می شود.

شایان ذکر است، در این همایش فرهنگی از سند هویتی مرحوم دکتر حسن حبیبی رییس سابق فرهنگستان نیز با حضور خانواده محترمشان رونمایی می شود.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع :
آخرین ویرایش : 1393/10/11 -- 08:55:32
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 460

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS