*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
فعالیتهای ثبت احوال از امور مهمّ و زیربنایی کشور است      

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی گفت: برنامه های سازمان ثبت احوال آن چنان که برخی تصوّر می کنند کم اهمیت نیست، بلکه از امور مهمّ و زیربنایی کشور است که باید قابل توجه و مورد اهتمام قرار گرفته و همگان از آن اطلاع داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، محمد ناظمی اردکانی رییس سازمان ثبت احوال کشور که امروز به قم سفر کرده است در نخستین دیدار خود با حضور در بیت آیت الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار کرد .

در ابتدای این دیدار، دکتر ناظمی اردکانی گزارش مفصّلی از فعالیت ها و آمارهای مهمّ این سازمان ارائه داد.

در ادامه آیت الله العظمی صافی با اشاره به لزوم وضع و اجرای قوانین اسلامی در ثبت احوال کشور افزود: حقیر هنگامی که در شورای نگهبان بودم وقتی قانون ثبت احوال تنظیم می شد اصرار داشتم تا چند مطلب درست باشد و به لطف خدا درست شد. یکی از آنها، موضوع تاریخ قمری بود که ثبت آن در شناسنامه ها الزامی شود و دلایل شرعی آن را هم گفتم و مطلب دیگر راجع به ذکر سیادت سادات گرامی در شناسنامه بود که الحمدلله این مطالب تصویب شد و الان برکات این دو کار معلوم است.

آیت الله العظمی صافی افزود: باید شما هم اهتمام داشته باشید مسائل اسلامی و دینی در قوانین و برنامه هایی که اجرا می کنید پر رنگ باشد تا وظیفه و مأموریتی که بر عهده شما گذاشته شده به نحو احسن انجام شود.

معظم له در بخشی از بیانات خود با ابراز نگرانی از وضع ازدواج و طلاق در جامعه اظهار کرد: اگر فرهنگ اسلام که همان فرهنگ «النّکاح سنّتی فمن رغب عن سنّتی فلیس منّی» حاکم باشد و تأکیدات دینی درباره ازدواج و شرایط آن و سادگی و بدون تشریفات بودن ازدواج حاکم شود، مشکلات مرتفع خواهد شد.

آیت الله العظمی صافی درباره طلاق گفت: درباره طلاق هم باید این فرهنگ را ترویج کنید که اسلام عزیز این کار را مبغوض ترین حلال ها می شمارد و همه زن و شوهرهای مسلمان را به گرم نگهداشتن کانون خانواده و صبر بر مشکلات سفارش می کند.

در ادامه این دیدار، آیت الله العظمی صافی با اشاره به اهمیت نامگذاری اسلامی خطاب به حاضران در جلسه گفت: انتخاب نام بسیار مهمّ است، حتی ما در روایات داریم که نام نیک، یکی از شفیعان انسان در روز قیامت برای تقرّب به خداوند محسوب می شود و کسانی که نام آنها اسلامی و به نام پیامبر و اهل البیت علیهم السلام باشد افتخار می کنند؛ و اصلاً نام، نشانگر سوابق انسان است و باید تداعی کننده انسان های خوش سابقه و نیک باشد. شما و همکارانتان هم به کسانی که می خواهند از اسامی غیر دینی استفاده کنند، این توصیه ها را کنید که ثواب زیادی هم در پرونده اعمال شما ثبت خواهد شد.

همچنین رئیس سازمان ثبت احوال در ادامه با آیت الله علوی گرگانی دیدار کرده و به ارائه گزارشی از آخرین فعالیت‌ها و برنامه‌های این سازمان پرداخت.

گفتنی است، دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران و نیز حضور در مدرسه عالی امام سجاد(ع) و گفتگو با آیت الله مکارم شیرازی نیز از دیگر برنامه‌های دکتر ناظمی اردکانی است.


گروه خبری : سازمان
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1393/10/10 -- 21:38:13
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 400

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS