*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
با درایت مقام معظم رهبری، سیاستهای کلی جمعیت ابلاغ شد      

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی گفت: اگر آن روند کاهشی پیش می‌رفت، ایران جوان دیگر جوان نبود و افتخار کشور به همین جوان هاست و با درایت رهبری، سیاست‌های افزایش جمعیت ابلاغ شد و باید این مسئله به درستی فرهنگ سازی شود و بایستی اجرای این مسئله و فرهنگ سازی به درستی صورت گیرد تا رهبر معظم انقلاب نیز خوشحال شوند و مسئله جمعیتی کشور برطرف شود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، حضرت آیت‌الله العظمی علوی گرگانی در دیدار با معاون وزیر کشور و رئیس ثبت احوال کشور با تقدیر از فعالیت‌های سازمان ثبت احوال، گفت: اگر هر کشوری با نظم در امور، اداره شود و در این زمینه فرهنگ سازی شود، امنیت و اقتصاد تحقق پیدا می‌کند.

ایشان افزود: سازمان ثبت احوال در سراسر کشور فعالیت دارد و مانند رگ‌های بدن انسان است که بر تمام افراد ریز و درشت کشور، اشراف دارد.

این استاد برجسته حوزه، به شعار دشمنان «فرزند کمتر،زندگی بهتر» اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این شعار، فتنه دشمنان بر علیه جامعه اسلامی بوده است و از این سو ضربه بزرگی به کشور از لحاظ جمعیتی وارد شده است.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به اهمیت تکثیر نسل در اسلام گفت: مسئولین باید طرح‌ها و برنامه‌هایی ارائه بدهند تا مردم نسبت به فرزندآوری رغبت بیشتری پیدا کنند، زیرا بزرگان دین بارها به تکثر جمعیت در جامعه تذکر داده بودند و از طرفی همچنین اکثریت جمعیت، مطلوب خدا، انبیاء و دین است و اساسا دین اسلام برای کثرت جمعیت جایگاه ویژه‌ای قائل شده است.

این مرجع تقلید گفت: هرکشوری نیاز به نیروی جوان دارد و همواره این جوانان بودند که در مقابل دشمنان تا دندان مسلح ایستادگی و مقاومت کرده و افتخارات زیادی برای ایران اسلامی رقم زدند.

همچنین رییس سازمان ثبت احوال کشور نیز به ارائه گزارشی از فعالیتهای ثبت احوال پرداخت و گفت: رئیس سازمان ثبت احوال افزود: جمعیت کنونی کشور بر اساس آمار 78 میلیون نفر است و دو میلیون نفر هم در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

دکتر محمد ناظمی اردکانی با اشاره به کارت ملی هوشمند خاطرنشان کرد: از این کارت می‌توان شناسایی در فضای مجازی را نیز انجام داد و به همین منظور پارامترهایی همچون اثرانگشت و امضای الکترونیک در آن گنجانده شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه هنوز کشورهای زیادی از کارت ملی هوشمند استفاده نمی‌کنند گفت: ایران اسلامی در این زمینه جزو جوامع پیشگام محسوب می‌شود.

 

 


گروه خبری : سازمان
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1393/10/10 -- 21:36:43
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 450

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS