*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

پیوند ها

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
حضور رئیس اداره در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور وزیر نیرو      

عصر روز چهارشنبه 1393/10/03 جلسه شورای اداری شهرستان با حضور آقای حمید چیت چیان وزیر نیرو در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید .

حمید چیت‌چیان بعدازظهر دیروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: تمامی مشکلات و درخواست‌های این شهرستان که از جانب فرماندار مطرح شد، در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد:‌ طی بازدیدی که از این شهرستان انجام شد، مشخص شد به دلیل وضعیت شهر بستر آن حفر چاه‌های جذبی در این شهر میسر نیست.

وزیر نیرو با بیان اینکه برای فاضلاب شهر خوسف باید شبکه‌ای ایجاد شود، افزود: مجوز اجرای شبکه فاضلاب به معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور داده خواهد شد تا برای آن ردیف اعتباری در نظر گرفته شود و به زودی فاضلاب شهر خوسف اجرا شود.

چیتچیان به کمبود منابع آبی به عنوان یکی دیگر از مشکلات این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی تمام کشور در حال حاضر با مشکل کمبود آب مواجه شده‌ است.

وی اضافه کرد: در این زمینه و برای رفع کمبود آب اقدامات زیادی از جمله آبخیزداری،‌ تزریق آب زیرزمینی و ایجاد سفره‌های زیرزمینی انجام شده است، اما اثر قطعی در تأمین نیازها و رفع کمبود آب نداشته است.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه مصرف آب در کشور باید مدیریت شود، اظهار داشت: با مدیریت مصرف آب می‌توانیم خود را با خشکسالی‌هایی که چند سال است گریبانگیر این کشور شده است، سازگار کنیم.

چیت‌چیان به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با صرفه‌جویی مصرف آب اشاره کرد و افزود: رهبر بارها و بارها با شعارهای سال، سخنرانی‌های ابتدای سال و بحث‌های مختلف در زمینه صرفه‌جویی بهینه به‌ویژه مصرف آب اصرار و تاکید فراوان داشته است.

وی به ‌خشک شدن چاه‌های کشاورزی و قنوات در سطح کشور به ویژه شهرستان خوسف اشاره کرد و گفت: در بخش کشاورزی باید به سمت شیوه‌های نوین و طرح‌هایی که نیاز به مصرف آب کمتری دارند، حرکت کنیم.

وزیر نیرو عنوان داشت: دولت برای اصلاح منابع آبی اعتبار خوبی در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تأمین روشنایی ورودی شهر خوسف یکی دیگر از مطالبات مردم این دیار است، در این راستا نیز برای تأمین روشنایی ورودی شهر خوسف قول مساعدی داده است.

وی ادامه داد: در خراسان جنوبی تولید برق 3 برابر مصرف آن است و برای برپا کردن چاه‌ها و توسعه صنعت و تولید در این استان زمینه‌های خوبی از حیث تأمین انرژی در استان فراهم است.

 


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : شهرستان خوسف
آخرین ویرایش : 1393/10/04 -- 17:52:15
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 496

 

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS