*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
همایش متولیان نظام جامع ثبت های آماری ایران برگزار شد      

در این همایش کلیات نظام جامع ثبت های آماری ایران و تجربه موفق سازمان ثبت احوال و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در ایجاد ثبت های اداری تشریح شد.

رئیس مرکز آمار ایران صبح امروز در این همایش با بیان اینکه حوزه ریاست جمهور از ما خواسته است که زیرساخت اطلاعات ملی را برای این حوزه و دولت تهیه کنیم، افزود: این زیرساخت یا داشبورد در واقع شاخص های مختلف مانند بیکاری ، رشد اقتصادی ، خط فقر و ضریب جینی ( وضع توزیع درامد) را به صورت آنلاین در اختیار دولت قرار خواهد داد.

 

 

 

عادل آذر افزود: زیرساخت این کار در مرکز آمار وجود دارد اما شاخصهای هر یک از این مؤلفه ها به یک یا چند دستگاه اجرایی مربوط می شود و این حاصل نمی شود مگر آنکه اتصالات میان این دستگاههای اجرایی و مرکز آمار بوجود آید.

 

وی گفت: در واقع مرکز آمار چارچوب و برنامه را می دهد و این دستگاههای اجرایی هستند که باید آمار و اطلاعات خود را با این شاخصها تهیه کنند در اختیار قرار دهند.

 

رییس مرکز آمار ایران گفت: این مرکز باید مقدمات کار را طوری فراهم کند که تا سال 94 زیرساخت مورد درخواست دولت فراهم شود.

 

وی با بیان اینکه گنجینه های ارزشمندی از آمار و داده در کشور وجود دارد که به مرکز آمار ایران متصل نشده است ، گفت: نظام جامع ثبت های آماری ایران در صدد است این داده ها را به هم متصل کند و در اختیار دستگاههای ذیربط قرار دهد.

 

وی با بیان اینکه با اجرای این نظام تحت عنوان quotation mark ایران استار quotation mark قرار است چهار متغیر آمار جمعیت ، فعالیت ، کسب و کار و املاک در کل کشور یکسان سازی و در مرکز آمار یکپارچه سازی شود ، گفت: برای نمونه هم اکنون مشخص نیست که یک فرد با شماره ملی مشخص چقدر فعالیت اقتصادی دارد یا نهادهای حقیقی و حقوقی چطور فعالیت اقتصادی می کنند؟

 

آذر گفت: در حوزه اقتصادی خلأ جدی از این نظر وجود دارد و اطلاعات اقتصادی با یکدیگر اتصال و یکپارچگی ندارد.

 

وی افزود: با یکپارچه سازی این اطلاعات در واقع اطلاعات شفاف سازی و از ایجاد رانت جلوگیری می‌شود.

شایان ذکر است، در این نشست یک روزه علاوه بر سخنرانی آقای عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران، آقای هولکی اوز رئیس صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران نیز سخنرانی کردند و آقای علی‌اکبر محزون مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور نیز به نمایندگی از این سازمان در این همایش حضور داشت.


گروه خبری : اخبار و اطلاعیه ها
منبع : سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1393/08/27 -- 17:20:28
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 569

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS