*** جهت رفاه حال شهروندان محترم؛ ثبت نام کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خوسف بدون نوبت گیری قبلی و در اسرع وقت انجام می شود***

 

  

مطبوعات

 

تماس با ما

 

ابزار پرش به بالا

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
عدم ثبت به موقع ولادت و وفات مشمول جریمه می‌‌شود      

رئیس اداره ثبت احوال خوسف با بیان اینکه مهلت قانونی ثبت موارد ولادت و وفات در قانون مشخص شده است، گفت: در صورت عدم مراجعه و اعلام موارد در مهلت قانونی، والدین مشمول جریمه می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره ثبت احوال خوسف ، حسین مرتضائی با اشاره به اهمیت ثبت در مهلت قانونی ولادت و وفات در حوزه آماری و برنامه‌ریزی، اظهار داشت: مهلت قانونی واقعه ولادت 15 روز پس از تاریخ تولد نوزاد و مهلت قانونی ثبت وفات 10 روز پس از وقوع وفات است.

 

وی با بیان اینکه در صورت عدم مراجعه و اعلام تاریخ ولادت و وفات افراد در مدت مهلت مذکور، والدین با جریمه روبرو می‌شوند، اظهار داشت: افرادی که خارج از مهلت قانونی موارد فوت و یا وفات را اعلام کنند، با هزینه مازاد تعیین شده روبرو می‌شوند که این جریمه برای موارد ولادت و وفات پس از یک ماه از مهلت قانونی، برابر با 10 هزار تومان، یک تا سه ماه برابر با 15 هزار تومان و سه تا شش ماه 25 هزار تومان و شش ماه و بعد از آن 50 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر در پی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و برگزاری نشست‌های متعدد و به کارگیری تدابیر مختلف درصد ثبت در مهلت قانونی به میزان قابل توجهی در شهرستان خوسف افزایش یافته است، یادآور شد: شبکه موجود که متشکل از ثبت یاران و خانه‌های بهداشت و کارکنان ثبت احوال هستند، کمک شایانی به این امر کرده است.

رئیس اداره ثبت احوال خوسف، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در کنار فعالیت‌های مدوام ثبت احوال برای رساندن آمار ثبت ولادت‌ها و وفات به شاخص مدنظر، از بخش‌ها و دستگاه‌های فرهنگی از جمله رسانه‌ها نیز این انتظار می‌ورد تا جامعه را پیرامون این موضوع حساس کنند.


گروه خبری : شهرستان خوسف
منبع : شهرستان خوسف
آخرین ویرایش : 1393/08/06 -- 18:00:08
نویسنده : h.m
تعداد بازدید : 567

 

 

 

 

 

 

 

ذکر روزهای هفته

 


               
                                                                                                                       
               

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب

 

 

کد پربازدیدترین

 

 

شمارشگر کاربران

 

 

 

آی پی شما

 

وب سایت رسمی اداره ثبت احوال شهرستان خوسف........... آدرس: خوسف -بلوار امام خمینی - نرسیده به میدان امام خمینی تلفن : 3247336-056 پست الکترونیکی :khj_khusf@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS